Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Odpoczynek w Egipcie

Wpis z dnia 30/04/2010

W północno – wschodniej części kontynentu afrykańskiego położony jest Egipt. Jest to państwo z własnym wybrzeżem, a wybrzeża tego kraju są oblewane przez wody mórz Śródziemnego i Czerwonego. Dzięki temu, że w Egipcie przewyższa klimat bardzo suchy i zwrotnikowy jest idealnym miejscem na wycieczki dla osób spragnionych wręcz słońca. Do tego kolejnym przyciągającym w to miejsce argumentem jest sąsiedztwo Sahary.
Ludność zamieszkująca ten kraj jest głównie pochodzenia arabskiego. Do tego jest to kraj najludniejszy jeżeli weźmiemy pod uwagę kraje arabskie. Stolicą tego kraju jest Kair który jednocześnie jest największym miastem całego kontynentu Afrykańskiego. Aktualnie turystyka jest jedna z najbardziej rozwiniętych gałęzi przemysłu w tym kraju. Jest również głównym źródłem dochodów dla mieszkańców kraju.
Magnesem, który przyciąga turystów z całego świata są zabytki, m.in. Aleksandria i Luksor. A przede wszystkim najchętniej odwiedzana Dolina Królów i znana z książek Pustynia Nubijska. Lecz to co przyciąga turystów jest nie tylko widoczne gołym okiem na powierzchni ziemi. Do takich przyciągających atrakcji możemy spokojnie zaliczyć rafę koralową która znajduje się u wybrzeży Egiptu. Znajduje się tam również pierwszy w Egipcie podwodny park. Jest to nie lada przeżycie zarówno dla osób które nurkują od dawna, jak i dla osób które dopiero co planują zacząć przygodę z tym sportem. Jest to kraj dostosowany do wielu gatunków turystyki, przez co mieszkańcy utrzymują się głównie z tej branży.

Tagi: , , ,