Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Afrykańskie safari

Wpis z dnia 29/12/2009

Safari są to wycieczki przeznaczone dla osób o naprawdę mocnych nerwach, które chcą przebywać w ekstremalnych warunkach wśród dzikich zwierząt, obserwując ich zachowanie i zajęcia codzienne.

Safari w Afryce należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych wypraw, oferowanych przez niektóre biura podróży. Oczywiście podczas takiej wyprawy mamy zapewnioną ochronę i posiadamy środki bezpieczeństwa, ale wiadomo, że dzikiej natury zwierząt nie możemy przewidzieć i nie raz nie ma szans na obronę czy nawet ratunek. Czasem jedynym wyjściem jest ucieczka przez wielki busz, w obawie przed śmiercią.

Mini wersją safari – znacznie bezpieczniejszą – są specjalne parki safari, w których możemy zobaczyć zwierzęta, które nie są zamknięte w klatkach a wolno sobie biegają, i mogą do nas podejść. Oczywiście parki, jak i wycieczki typu safari mają odpowiednie zabezpieczenia, ale trzeba i tak zachować należytą ostrożność. Szczególnie w przypadku safari w Afryce!

Każdy kto ma słabe nerwy i lęk przed różnymi owadami, a co dopiero przed dużymi zwierzętami, na pewno nie będzie się dobrze czuł podczas takiej wyprawy po Czarnym Lądzie.

Tagi: , , , ,