Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Aktywny wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Wpis z dnia 28/10/2010

Szklarska Poręba jest znanym i cenionym ośrodkiem sportów zimowych. Trzeba jednak przyznać, że równie chętnie przybywają tu miłośnicy wędrówek pieszych i przejażdżek rowerowych. Tutejsze terenu po prostu sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi.
Miejscowość znajduje się w Karkonoszach. W niewielkiej odległości od niej istnieją Śnieżne Kotły, które wcisnęły się między Łabskim Szczytem a Wielkim Szyszakiem. W rzeczywistości uchodzą one za najlepiej wykształcone kotły polodowcowe. Należy pamiętać też o tym, że powstał tu rezerwat przyrody. W ten sposób chroni się przede wszystkim górską florę.
Jeśli zaś chodzi o najbliższą okolicę Szklarskiej Poręby, to warto wspomnieć, że nad miejscowością góruje Szrenica. Jej wysokość to 1362 m n.p.m. Co ciekawe, panują tu warunki porównywalne z tymi, które można zobaczyć w Alpach na wysokości 2000 m n.p.m. nic więc dziwnego, że w pobliżu szczytu powstaje nowoczesny i doskonale wyposażony ośrodek narciarski Ski Arena Szrenica. Oprócz tego chętni mogą skorzystać z kilkunastu kilometrów autostrad oraz z wielu zespołów wyciągów.
Trzeba przyznać, że Szklarska Poręba jest doskonałym miejscem na odpoczynek. Warto tu przybyć zarówno zimą, jak i latem, kiedy na stokach okolicznych gór warto się poopalać.

Tagi: , , , , , ,