Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Atrakcje Karpacza

Wpis z dnia 13/10/2010

Pobyt w niewielkim Karpaczu nieustannie dostarcza wielu turystom moc wzruszeń. Niektórym brakuje słów uznania dla tutejszej przyrody, niesamowitych Sudetów oraz interesujących obiektów turystycznych.
Z całą pewnością jedną z największych atrakcji Karpacza jest Obserwatorium Meteorologiczne. Swoim wyglądem przypomina spodki. Z całą pewności jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i ciekawych miejsc. W dodatku znajduje się tam doskonały punkt widokowy. Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie rozpościera się z niego widok na tereny znajdujące się nawet 100 km dalej.
Równie imponująco przedstawia się wyprawa na Śnieżkę, czyli najwyższą górę Karpacza. Wejście na jej szczyt zajmuje ok. 2,5 godziny, ale na pewno warto ten czas poświęcić na mozolną wspinaczkę. Jeśli ktoś jednak woli dostać się na szczyt znacznie szybciej, to powinien skorzystać z Miejskiej Kolei Linowej. To propozycja dla mniej wytrwałych turystów, którzy docierają kolejką aż na Kopę. Można tu zobaczyć kapliczkę św. Wawrzyńca, wspomniane już Obserwatorium Meteorologiczne oraz prężnie działające schronisko turystyczne.
Niezapomnianą atrakcją jest również okoliczny Karkonoski Park Narodowy. Istnieje on od 1959 roku. Jego zadaniem jest ochrona środowiska przyrodniczego, krajobrazowego i kulturalnego w Sudetach. Na jego terenie znajdują się dwie interesujące enklawy. Chodzi o Wodospad Szklarki i Górę Chojnik ze świetnie zachowanymi naturalnymi lasami bukowymi.

Tagi: , , , , ,