Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Co zabrać na wakacje?

Wpis z dnia 30/04/2010

Wyjazd na swoje wymarzone wakacje zawsze fascynuje i nie możemy się na niego doczekać. Jednak bardzo ważną kwestią pozostaje nasz bagaż, a raczej jego zawartość. Ponieważ jest on ściśle uzależniony od tego jaki środek transportu wybierzemy na wakacje. Nie tylko dlatego, że lecąc samolotem musimy się dostosować do norm stawianych przez przewoźnika, ale jest tak również w przypadku wycieczek autokarowych. Największe pole do popisu jednak ma każdy podróżujący własnym środkiem transportu. Chociażby tylko wyłącznie dlatego że nikt nie musi decydować o tym co będzie zawierał nasz bagaż.
Problem największy jednak jest w momencie kiedy mamy ograniczone pole do popisu i do tego jedziemy gdzieś pierwszy raz. W takiej sytuacji najzwyczajniej w świecie szukamy pomocy. Nieznajomość zasad ogólnie przyjętych w danym miejscu do którego się wybieramy może nam również przysporzyć wiele problemów. Między innymi dlatego, że są miejsca gdzie kobiety nie wejdą jak i nie mogą się pokazać chociażby w odsłoniętych włosach. Dla kobiet w naszej kulturze jest to pewien paradoks, jednak wybierając się w takie miejsce na wakacje powinniśmy się dostosować do norm panujących w kraju do którego jedziemy.
Dobrze jest więc się zaopatrzyć się w takie nie standardowe rzeczy, a mogą nimi być na przykład parasol ponieważ słońce będzie aż tak ostre, że nie będziemy w stanie bez niego w stanie zwiedzać. Są oczywiście rzeczy takie jak klapki na basen, które są uniwersalne bez względu na miejsce naszego wyjazdu. Jednak pojemna walizka jest najważniejsza.

Tagi: , , , , ,