Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Cudowny Santander

Wpis z dnia 30/09/2010

Jeśli ktokolwiek zaczyna już planować wakacje 2011, to z całą pewnością warto wcześniej wykupić wyjazd do Hiszpanii. Jednak zamiast zwiedzania najbardziej popularnych i znanych miejsc, tym razem polecamy wizytę w Santander.

Miasto znajduje się w północnej części kraju. Jego historia zaczęła się ponad 1000 lat temu. Nic więc dziwnego, że w Santander można bez problemu znaleźć wiele materialnych śladów przeszłości. Do 1941 roku najlepszym tego dowodem była santanderska starówka. Niestety, w wyniku pożaru wiele budynków zostało poważnie zniszczonych. Jednym z nich była m.in. katedra w stylu romańskim.

Turystów olśniewają nie tylko zabytki, ale i niesamowite widoki. Szczególna popularnością cieszą się tutejsze parki i ogrody. Wielu podróżnych udaje się również w okolice Santander, gdzie mogą podziwiać rozległe łąki. Nad częścią z nich wznoszą się góry, co tylko dodaje uroku tutejszym krajobrazom.

Jak już wspomniano, miasto jest doskonałym miejscem do spędzenia letniego urlopu. Jednocześnie jest to miejscowość, w której raz po raz odbywają się rozmaite koncerty i festiwale. Warto wspomnieć chociażby o Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym. Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z bogatej oferty kulturalnej tego miasta powinni się udać do Pałacu Magdaleny lub Pałacu Festiwali. To właśnie w tych miejscach odbywają się najczęściej ważne imprezy.

Tagi: , ,