Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Disneyland – w świecie fantazji

Wpis z dnia 21/08/2009

Disneyland to największy i najchętniej odwiedzany park rozrywki dla najmłodszych na całym świecie. Sprzyja temu nastrój radosnej zabawy, mnóstwa fantazji i uśmiechu. Pobyt w tym niesamowitym miejscu stanowi dla wielu dzieci spełnienie marzeń.

Niestety, nie każdego stać na to, aby zafundować swoim pociechom wycieczkę na inny kontynent. Znacznie tańsza jest wyprawa do Disneylandu w pobliżu Paryża. Francuski park rozrywki został podzielony na pięć części. Należą do nich: Main Street USA, Frontierland, Adventureland, Fantasyland i Discoveryland. W każdej z tych sekcji można spotkać najbardziej charakterystyczne dla niej postacie z bajek. Nie brakuje ulubieńców, czyli Myszki Miki, Kaczora Donalda, Psa Pluto. Poza tym można też spotkać znacznie nowszych i młodszych bohaterów z filmów pochodzących z wytwórni Walta Disneya. Wystarczy wspomnieć o Piratach z Karaibów czy Indianie Jonesie.

Wszyscy ci, którzy wybierają się do podparyskiego Disneylandu powinni pamiętać o tym, że:
- w lipcu i sierpniu jest on czynny od godz. 9.00 do 23.00
- między wrześniem a czerwcem przyjmuje turystów w godzinach 10.00 –20.00
- park można zwiedzać z dodatkowo opłacanym przewodnikiem
- istnieją dwa rodzaje biletów: można wykupić na zwiedzanie całego Disneylandu lub bilet uprawniający do odwiedzenia parku w ciągu jednego dnia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,