Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Dobrotliwy wpływ Sopotu

Wpis z dnia 26/08/2009

Sopot jest znany przede wszystkim ze swojego molo. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to najdłuższe drewniane molo w Europie. Liczy ono sobie 511,5 m.

Położenie Sopotu nad Morzem Bałtyckim sprzyja kąpielom i długim spacerom. Wdychanie jodu ma dobry wpływ na produkcję hormonów tarczycy, a tym samym oddziałuje na metabolizm, dojrzewanie, wzrost, pracę układu mięśniowego, nerwowego i krążenia. Poza tym jod sprzyja odchudzaniu, gdyż wspomaga spalanie nadmiaru tłuszczu. Wynika z tego, że spacery po Sopocie – znanym uzdrowisku – mają pozytywny wpływ na nasz organizm.

Ale Sopot oferuje też coś więcej… Przede wszystkim jest to miasto pełne zieleni i zalesionych wzgórz morenowych. Znajdują się tutaj zabytkowe parki, wille otoczone pięknymi ogrodami oraz miejskie skwery. Na uwagę zasługują ciche uliczki, biegnące wzdłuż secesyjnych kamieniczek.

Istotnym miejscem w Sopocie jest również Opera Leśna, w której odbywają się liczne koncerty i festiwale. Jednym z najbardziej znanych jest Sopot Festival, który co roku gromadzi tysiące wiernych fanów, spragnionych dobrej muzyki. Warto przypomnieć, że pierwszy Sopot festival odbył się w 1961 roku.

Tagi: , , , , , ,