Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Gdzie na wakacje?

Wpis z dnia 31/03/2010

Wakacje w pełni, ale nie wszyscy jeszcze wiedzą, gdzie spędzić tegoroczny urlop. I o ile sprawa z maluchami jest dość prosta (można je wysłać do rodziny lub na kolonie), o tyle starsi mają mnóstwo rozwiązań do wyboru.

Jedną z propozycji są wczasy zagranicą. Biura podróży oferują wyjazdy właściwie w każdy zakątek świata. Wszystko zależy od naszej fantazji i zasobności portfeli.

Chętni mogą skorzystać z ofert last minute i zaledwie w ciągu kilku dni znaleźć się na plażach Grecji, Włoch, Cypru czy Hiszpanii. Inni wolą podziwiać piramidy w Egipcie, wieżę Eiffla we Francji czy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO prehistoryczną sztukę naskalną w dolinie Coa w Portugalii.

Od kiedy wakacje zagranicą stały się tańsze niż urlop spędzany w Polsce, do grona wczasowiczów dołączyli studenci. Ostatnio wędrują śladami rodziców i w sporej większości wybierają wyjazd w urocze zakątki krajów z regionu basenu Morza Czarnego lub Śródziemnego. Najmodniejsza jest Bułgaria i Chorwacja.

Wczasowicze mogą też spędzić urlop nad polskim morzem, w górach i na Mazurach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że są to miejsca szczególnie oblegane, a o nocleg trudno. Lepiej więc nie jechać w ciemno i zdecydować się na przykład na ofertę coraz modniejszych (i powstających jak grzyby po deszczu) gospodarstw agroturystycznych. Polecamy ją zwłaszcza tym wszystkim, którzy cenią sobie ciszę i spokój oraz lubią obcować z naturą. W końcu urlop jest po to, aby odpocząć!

Tagi: , , , , , , ,