Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Jesienne leniuchowanie

Wpis z dnia 24/08/2009

Wakacyjne miesiące są juz poza nami, ale nie każdy miał okazję skorzystać z urlopu w czasie ich trwania. Wielu z nas spędza ciepłe miesiące w pracy, aby ostatecznie rozpocząć wakacje już po sezonie.

Okazuje się, że niezwykle ciekawe wakacje można również zorganizować w miesiącach jesiennych (wrzesień, październik czy listopad). Istnieją także miejsca, gdzie turyści przyjeżdżać mogą przez cały rok. Na Cyprze w okresie jesiennym nie ma już morderczych upałów a temperatura dochodzi do 30 stopni. Widać więc, że zarówno temperatura powietrza jak i wody jest sprzyjająca do odwiedzin tego miejsca. W miesiącach jesiennych odbywa się tam sporo ciekawych imprez, które przyciągają swoim kolorytem.

Jesienią niezwykle ciepło jest również w Egipcie. W okresie tym w wielu miejscach można już bez tłumów na plażach relaksować się czy skorzystać z atrakcji sportów wodnych. Do Egiptu warto przyjechać jesienią na nurkowanie.

Jeśli marzycie o wyjeździe do Afryki, to właśnie okres jesienny jest najlepszą do tego porą. Nie ma tu wtedy morderczych temperatur, a zwiedzanie bywa niezwykle przyjemne. Warto odwiedzić Axum w Etiopii, w którym prawdopodobnie przechowywana jest Arka Przymierza. Innym interesującym miejscem jest Zatoka Morza Czerwonego – Akab to jeszcze mało popularne miejsce dla polskich turystów, jednak warto tu przyjechać o każdej porze roku. Aby odwiedzić Jordanię turyści nie muszą starać się o wizę.

Z kolei październik to wspaniały czas na górski trekking w Nepalu. Taka wyprawa z Katmandu do bazy pod Mont Everestem wcale nie należy do trudnych, ale wymaga od turystów podstawowej wiedzy alpinistycznej i dobrego sprzętu. Ciepłe kurtki i dobre buty są podstawą takich wypraw. Poza tym zachwycające widoki, buddyjskie klasztory oraz przerzucone nad wąwozami wiszące mosty i karawany jaków, to wspaniałe atrakcje tego regionu świata.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,