Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Koloseum w Rzymie

Wpis z dnia 29/12/2009

Bardzo ciekawą budowlą, która jest symbolem Włoszech jest rzymskie Koloseum. Lecz nie jest to jedyna cudowna budowla znajdująca się w tym pięknym kraju. Rzymianie byli naprawdę mistrzowskimi architektami, ale tego już udowadniać nie trzeba.

Rzymskie Koloseum jest jedną z największych świetności Rzymu, o ile nie największą. Nawet współczesne technologie, byłyby mało pomocne przy budowie tak wyniosłej i ogromnej budowli, tymczasem starożytni Rzymianie nie mieli większych problemów z jego budową. Koloseum budowali głownie żydowscy więźniowie, którzy byli bardzo gęsto osadzeni w ówczesnym Rzymie. Koloseum było głównie wybudowane w celu rozgrywania igrzysk olimpijskich, które odbywają się do dziś, lecz trochę w innej formie i z innymi dyscyplinami, na pewno mniej brutalnymi.

Kiedyś powiedziano, iż nie ma takiej karty w historii Rzymu, która nie była by związana z Rzymem, jeśli Koloseum zostanie zniszczone, zginie też Rzym! Na szczęście, przynajmniej na razie mu to nie grozi, bowiem rzymskie Koloseum znajduje się na liście międzynarodowych zabytków, o bezcennej wartości.

Tagi: , , , ,