Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

La Palma wyspa marzeń

Wpis z dnia 27/02/2010

Osoby lubiące spędzać urlopy w słonecznych egzotycznych zakątkach świata zachęcają Wyspy Kanaryjskie, na których jest tak mnóstwo wspaniałych atrakcji turystycznych że ciężko je wypisać. Nie ma chyba osoby która nie marzyłaby o wylegiwaniu się na wspaniałych plażach, nurkowaniu w błękitnej wodzie czy zwiedzeniu tego egzotycznego zakątku świata.

Wśród swych wysp które posiadają jest jedna z wielu cudownych, a mianowicie La Palma. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody, oraz wycieczek rowerowych. Rosną tutaj bananowce, oraz inne drzewa owocowe no i rzecz jasna palmy, dla przyjezdnych taki widok, a nawet możliwość zerwania banan jest czymś wielkim. Centrum tego miejsca obejmują wulkany, które są bardzo chętnie oglądane przez wczasowiczów. La Palma to wiele rewelacyjnych kurortów które zapewniają turystom spokojny pozbawiony chaosu wypoczynek, apartamenty oraz inne kwatery są na bardzo wysokim poziomie co daje uczucie wielkiego komfortu, w okolicznych miasteczkach natomiast można zaszaleć i zwiedzić wiele cudownych zakątków. Przykładowo w Santa Cruz de a Palma można zobaczyć uroczą, barwną starówkę albo zwiedzić Muzeum Morskie umieszczone w drewnianej replice statku Kolumba.

Najpiękniejszy i najbardziej dziki teren wyspy to okolice Garafii. To niesamowicie bogaty rejon w unikalne rośliny i drzewa, można tutaj też poznać dawną kulturę mieszkańców La Palmy. Los Tilos to objęty ochroną UNESCO rezerwat biosfery, turyści mogą tutaj napawać się widokami nie tylko cudownej przyrody ale i również wspaniałych wodospadów i strumyków. Największą jednak atrakcją dla każdego turysty będzie możliwość obserwacji nieba i spadających z niego gwiazd przez największy teleskop świata, to naprawdę niesamowite wrażenie, wczasowicze mogą poczuć się jakby byli w zasięgu czegoś nieosiągalnego.

Tagi: , , , ,