Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Last minute dla każdego

Wpis z dnia 31/03/2010

Last minute to oferta dla tych, którzy są zainteresowani niedrogim wakacyjnym wyjazdem.

Gdy nadchodzi czas urlopu, każdy zastanawia się gdzie by tu pojechać, jak odpocząć za nieduże pieniądze tak, aby nasz budżet nie za bardzo został nadszarpnięty. Większość ludzi bowiem nie może sobie pozwolić na wydanie kilku tysięcy złotych na wczasy w ciepłych nadmorskich kurortach.

Ceny takich wyjazdów są nie bez powodu tak wysokie. Najczęściej dużą część jej stanowi koszt przelotu samolotem w jedną stronę i z powrotem. Zamieszkanie w kilkugwiazdkowym hotelu jest oczywiście również kosztowne, bo zwykle gdy już decydujemy się na taki wyjazd, nie chcemy przecież mieszkać w byle jakim miejscu, ale pragniemy zażyć trochę luksusu. W hotelach bardzo często są baseny, miła i wykwalifikowana obsługa, która jest gotowa nam pomóc. Bardzo często też zawarte jest w tym wyżywienie, które także ma swoją cenę.

Zastanówmy się jednak co tak naprawdę oznacza taka oferta. Pod tajemniczą nazwą last minute, czyli jak wskazywałoby tłumaczenie na język polski – w ostatniej minucie – kryje się propozycja często o kilkadziesiąt procent tańszych wczasów niż zwykle. Większość ofert jest wystawiana do zarezerwowania już kilka tygodni przed odlotem. Jednakże zdarza się, że lista zapisanych na nią osób zostaje od razu zapełniona. Biuro podróży chce najczęściej zabrać komplet pasażerów, dlatego jeśli na dzień przed wyjazdem zostaje kilka miejsce, wystawia właśnie ofertę last minute. Wtedy cena znacznie spada i to stwarza nam możliwość tańszego wyjazdu.

Oczywiście żeby złapać taką okazję, trzeba się trochę natrudzić i poszukać, ponieważ niełatwo znaleźć taką ofertę. Nie zapomnijmy, że nie tylko my chcemy tanio wyjechać, inni też będą chcieli z tego skorzystać. Przede wszystkim jest to też oferta dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na szukanie sobie wczasów i po prostu chcą odpocząć. Jednego dnia się pakują, szybko szukają oferty i lecą na wycieczkę.

Tagi: , , , ,