Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Magia wycieczek rodzinnych

Wpis z dnia 29/08/2009

Ciekawe i udane wyjazdy rodzinne to przede wszystkim wyjazdy dobrze zaplanowane.

Nasze dzieci co roku przygotowujemy do wspólnych wakacyjnych wycieczek, tworząc wokoło nich atmosferę zabawy, tajemnicy i magii. Dzięki takim planom dajemy dziecku poczucie, że razem z nami wybiera ono sposób w jaki spędzimy wolne dni.

Warto zatem razem z dzieckiem przeglądać przewodniki, zapoznawać się z okolicą, jaką planujemy odwiedzić oraz wyszukiwać atrakcje specjalnie dla najmłodszych. Oczywiście należy zostawić pewien margines tajemnicy na stworzenie dziecku ciekawej niespodzianki.

Planując urlop staramy się wyszukać kwatery przyjazne również dla dzieci. Dowiadujmy się przy okazji czy i gdzie w danej miejscowości jest szpital, apteka lub przychodnia; sporządźmy też listę ważnych telefonów i adresów.

Na miesiąc przed wyjazdem warto razem z dzieckiem stworzyć kalendarz z wyrywanymi kartkami, który dzień po dniu będzie nas przybliżał do upragnionego wyjazdu. Z kolei na kilka dni przed wyjazdem szkicujemy ostateczny plan wyjazdu i podpytujemy malca co do oczekiwań jakie ma wobec naszej rodzinnej wycieczki. Dzięki temu mamy okazję lepiej poznać nasze dziecko i jego pragnienia. Warto też pomyśleć nad zakupem brulionu czy albumu na wakacyjne zdjęcia, które przywieziemy z wyprawy. W rodzinnym albumie mamy okazję umieścić nie tylko fotografie, ale także wszelkiego rodzaju ciekawe pamiątki przywiezione z podroży. Może to być paragon ze sklepu czy liść ze wspólnego spaceru. Ten swoisty pamiętnik z wakacji, którego karty zapisujemy wspólnie jeszcze w miejscu wypoczynku – „na gorąco”, pozwala zatrzymać beztroskie chwile na dłuższej. Wbrew pozorom, tak aktywne wakacje nie są dla nas – rodziców – wcale męczarnią. Stanowią one doskonałą odskocznię od codziennych problemów i ciężkiej pracy.

Tagi: , , , , , , ,