Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Miesiąc miodowy dla paralotniarzy

Wpis z dnia 30/11/2009

Gdy młoda para planuje swoją podróż poślubną zazwyczaj szukają miejsca gdzie mogliby nie tylko odpocząć, ale i oddać się zajęciom które uwielbiają. Jeśli przykładowo oboje z nich uwielbiają latać na paralotni, lub chcieliby nauczyć się tego wspaniałego sportu, mogą skorzystać z podróży specjalnie dla nich zaplanowanych.

Organizatorzy z pewnością zaproponują nam Wydmę Piłata we Francji, to przepiękne miejsce nie tylko na uprawianie tego sportu, mieszkając na przykład na kempingu przy samej wydmie, mamy do dyspozycji przejście na plażę, podgrzewany basen, a także można pograć w tenisa, pojeździć na wynajętych rowerach, czy konno. Można też wynająć motorówkę, popływać na nartach wodnych połowić ryby czy też pożeglować. Dla lubiących spokojniejsze sporty jest gotowe pole do golfa czy mini golfa, a dla miłośników natury zoo i park safari. Specjalne miejsce startowe, pozwala na niesamowite latanie żaglowe na ogromnym i długim piaszczystym klifie, oraz wspaniałe lądowanie na piaszczystej plaży. Dla chcących dopiero się nauczyć latania na paralotni, organizatorzy przygotowali specjalne kursy, po których otrzymamy certyfikat. Waga osób które mogą przystąpić do kursu to 20-140 kg, oczywiście kursantów obejmuje ubezpieczenie.

Osoby nie posiadający sprzętu własnego, zostaną wyposażeni w niego przez organizatorów Kurs taki zawierać będzie z pewnością wykłady i prezentacje filmów instruktażowych, podczas lotów jest zapewniony stały kontakt radiowy z instruktorem, bezpieczne, oraz komfortowe starty z piasku, oraz bezproblemowe lądowanie. Zapewne będzie też możliwość popatrzenia na tych najlepszych, ze względu na to iż Kurs taki zawierać będzie z pewnością wykłady i prezentacje filmów instruktażowych, podczas lotów jest zapewniony stały kontakt radiowy z instruktorem, bezpieczne, oraz komfortowe starty z piasku, oraz bezproblemowe lądowanie. Zapewne będzie też możliwość popatrzenia na tych najlepszych, ponieważ w tym miejscu organizowany jest Wagas Festiwal, który daje możliwość obejrzenia wspaniałych akrobacji, największych światowych sław paralotniowych. Zakochani, którzy lubią w ten sposób spędzać czas, z pewnością nie zapomną tych wspaniałych chwil.

Tagi: , , , , ,