Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Miesiąc miodowy w Disneylandzie

Wpis z dnia 27/02/2010

Disneyland- wymarzone miejsce naszego dzieciństwa. Któż z nas nie pragnął choć przez chwilę znaleźć się w krainie baśni i snów w towarzystwie ukochanych postaci z bajek najsłynniejszego kreatora dziecięcych marzeń?

Miesiąc miodowy w Disneylandzie pod Paryżem to idealne rozwiązanie dla wszystkich par, które nie lubią konwencjonalnych rozwiązań. Jeśli lubicie świat magii i dziecięcej fantazji tutaj odnajdziecie się na pewno. „Main Street”- to zrekonstruowana dzielnica starego miasta amerykańskiego, które np. możemy dostrzec w bajce „Opowieść Wigilijna”, jest też kolej, piętrowy autobus czy parowa lokomotywa… Wszystko wzorowane na bajkowych detalach.

Przy Zamku Śpiącej Królewny zaczynają się podziały na parki tematyczne. Wybór należy do Was. Można poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, w dżungli, czy na statku piratów. Dużą atrakcją jest też kolejka górska o zawrotnej szybkości.

„Disney-Village” to miejsce, gdzie można zrobić zakupy, kupić pamiątki czy nawet zagrać w kasynie. Mimo, że koszta podróży niewątpliwie będą spore wliczając w to nocleg w hotelu i beztroskie wydawanie pieniędzy- warto choć raz pokusić się na odnalezienie w sobie dawno utraconego dziecka.

Tagi: , , ,