Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Muzeum Figur Woskowych w Londynie

Wpis z dnia 30/04/2010

Założycielką i jednocześnie osobą, która zapoczątkowała Muzeum Figur Woskowych była Marie Tussaud. Przybyła ona z wykonanymi własnoręcznie odlewami do Londynu. Miało to miejsce po rewolucji francuskiej. W ten sposób narodził się obecnie znany nam charakter tego Muzeum które posiada już nawet i swoje filie.
Obecnie w tym muzeum odnajdziemy figury najbardziej znanych osób zarówno z dziedziny polityki, artystów jak i wielu sławnych osobistości z innych branż. Są to figury tych osób naturalnej wielkości, a do tego szalenie podobne do autentycznych osobistości.
To muzeum, które powstało w XIX wieku doskonale funkcjonuje do dnia dzisiejszego. I do tego jest jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie, ponieważ wszyscy o nim chyba słyszeli. Pierwsze takie muzeum powstało w Londynie, ale z biegiem czasu rozpowszechniło się ono na większe miasta świata które również zapragnęły mieć taka atrakcję. Każdy chciał upamiętnić postacie historyczne, polityków a także współczesnych gwiazd muzyki sportu i estrady. Kolekcja z roku na rok jest coraz bardziej rozbudowywana poprzez coraz to nowe podobizny z coraz to nowych dziedzin życia. Znajdziemy tam również sławnych polaków, a są nimi noblista Lech Wałęsa i papież Jan Paweł II. To muzeum przekazywane jest dziedziczne z pokolenia na pokolenie i tworzy specyficzną historię. Obecnie jest to jedno z najsłynniejszych muzeów świata a jego sława w cale nie maleje. W zbiorach czy też w eksponatach znaleźć można wielu sławnych i znanych ludzi całego świata.

Tagi: , , ,