Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nadwiślański Płock

Wpis z dnia 30/04/2010

Miasto znajdujące się na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, to nic innego jak Płock. To miasto zajmuje dosyć szeroką, bo blisko ośmiu kilometrową doliną Wisły. To miasto dzieli się na dwadzieścia trzy osiedla i był jednocześnie pierwszym miejscem gdzie Chopin zwiedzał w trakcie wycieczki do Gdańska.
Nadwiślański Płock jest jednak i pewną kolebka kultury, a znajdziemy tam średniowieczne mury zamku i wie wieże przynależące do niego. Do tego nad Wisła znajduje się katedra z Kaplicą Królewską. To tam znajdują się szczątki dwóch z władców Polski. A byli nimi Władysław Herman i Bolesław Krzywousty. Znajdują się tam nie tylko zabytkowa dzwonnica ale i klasztor benedyktynów, czy też kościół Dominikanów. Płock był początkowo grodem założonym na nadwiślańskim wzgórzu.
Stał się on przez te wszystkie lata wartym odwiedzenia miastem siedzibom władców, artystów i biskupów. To miasto stało się miejscem gdzie po swoje natchnienie jeździli poeci i artyści. Historia i teraźniejszość tworzą niezapomniany urok i magiczny klimat. Do tego to miasto miało stworzony plan zagospodarowania dzięki któremu zmieniło się nastawienie tego miasta na charakter rekreacyjno turystyczny. Rozpoczęto również inwestycje które mają na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby turystów. Tymi najbardziej przybliżonymi inwestycjami jest molo, które ma powstać w Płocku. Na jego końcu znajdować się będzie restauracja. A to wszystko oczywiście wedle najnowszych norm będzie dostosowane do wymogów osób niepełnosprawnych.

Tagi: , , , , , ,