Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Najbardziej znany park rozrywki

Wpis z dnia 29/12/2009

Największym wesołym miasteczkiem na świecie jest Disneyland w USA. Jest to nie tylko największy park rozrywki, ale i najbardziej znany i rozpoznawalnym na całym świecie.

Jego dokładne położenie to Anaheim w Kalifornii. Warto też podkreślić, iż Disneyland otworzono już w latach 50-siątych XX wieku, a dokładniej 17 lipca 1955r.! Następnie w 1990 roku przystąpiono do rozbudowy parku, który został otwarty wraz z rozszerzonym kompleksem w 2001 roku.

Disneyland w USA posiada swoje hotele i centrum handlowe, dlatego też można w tym parku rozrywki spędzić całe wakacje. Lecz taka forma wypoczynku skierowana jest raczej do młodych osób, które lubią zastrzyk adrenaliny i z chęcią wypoczywają aktywnie. Na odwiedzających Disneyland czeka wiele niespodzianek i atrakcji, które na pewno przypadną nam do gustu i sprawią, że nie będziemy chcieli opuszczać parku zbyt szybko.

Jedyną przeszkodą dla nas w odwiedzeniu parku są fundusze, bo naprawdę jeśli chcemy się porządnie wybawić będą musiały być ogromne. Niestety Disneyland w USA nie jest przeznaczony dla ludzie biednych czy nawet przeciętnie zamożnych.

Tagi: , , ,