Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nasze rodzime Molo – najdłuższe w Europie

Wpis z dnia 13/09/2009

Sopockie molo jest najdłuższym tego typu obiektem w Europie. Liczy ponad 515 metrów długości. Jest jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno- imprezowych w naszym kraju.

Molo składa się z dwóch części: drewnianej i lądowej. Część drewniana to cześć spacerowa. Obejmuje ona nie tylko główny pomost o długości 511,5 metra ale także pokłady dolne oraz pokład boczny, które to umożliwiają przebijanie się statków i jachtów pod molo. Spacer po sopockim mole ma również korzystny wpływ na zdrowie turystów, ponieważ w miejscach najdalej wysuniętych w morze, stężenie jodu w powietrzu jest ponad dwukrotnie większe niż na lądzie.

Skwer Kuracyjny, czyli część lądowa molo jest placem o powierzchni 20 tysięcy mkw. Znajduje się na nim piękna, bardzo stara zabytkowa fontanna. W tej części stoi również latarnia morska z punktem widokowym oraz muszla koncertowa i mnóstwo zieleni. Zimą funkcjonuje tutaj sztuczne lodowisko. Część lądowa molo jest też częstym miejscem imprez masowych. Jedynym w Sopocie, które może w takiej sytuacji pomieścić aż 15 tysięcy osób. Dlatego to właśnie tutaj często organizowane są duże imprezy promocyjne, koncerty.

Tagi: , , , , ,