Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nie dajmy się oszukać

Wpis z dnia 09/11/2009

Dziś na wakacje nie trzeba odkładać pieniędzy przez cały rok. Można niemal w każdym dniu odnaleźć oferty, które doskonale dopasują się ceną do naszego portfela. Należy tylko znać kilka zasad oraz dokładnie werbować wszystkie ogłoszenia. Niestety szukanie ofert nie jest zajęciem łatwym ani też wdzięcznym.

Często stajemy przed faktem tak ogromnego szumu informacyjnego, że odczuwamy ogromny mętlik. Warto w takiej sytuacji skorzystać z wyjątkowo pomocnych porównywarek cen, które w błyskawiczny sposób potrafią wynaleźć nam idealną ofertę.

Obecnie na wakacje może pojechać każdy. Ceny ofert są uzależnione od okresu w jakim planujemy urlop oraz od aktualnego poziomu złotówki. Na wielu stronach internetowych biur podróży oferty są ciągle aktualizowane, w związku z czym systematyczne przeglądanie tych stron pozwala na wychwycenie najkorzystniejszych i najciekawszych propozycji. Najnowsze badania wskazują, że 93% osób przeglądających oferty przez Internet korzysta z wyszukiwarek. Jednak te same wyniki badań wskazują, że aż 55% tych samych respondentów nie wychodzi poza pierwszą stronę wyszukiwarki. Z wyników tych badań korzystają nie tylko uczciwe biura podróży. Warto przy tym uważać na niezwykle atrakcyjne promocje biur mało znanych, gdyż możemy wówczas wpaść w ręce naciągaczy.

Często egzotyczne wycieczki kojarzą się z ludźmi biznesu, który korzystają z nich dzięki ogromnym zasobom pieniężnym. Nic bardziej mylnego. Przeglądając oferty biur podróży szybko przekonacie się, że wyjazd do Tunezji czy Bułgarii jest znacznie tańszy niż wakacyjny pobyt nad Bałtykiem. Jeśli do tego nie zależy nam na wyjeździe w sezonie może okazać się, że cena tygodniowego pobytu w Bułgarii jest śmiesznie niska. Ponadto warto wiedzieć, że niektóre państwa takie jak Bułgaria czy Ukraina należą do najtańszych w Europie, co przekłada się na ceny poszczególnych produktów żywnościowych w danym państwie. Najlepsze i najtańsze zakupy zrobisz w Bułgarii, dlatego to właśnie tam najchętniej odpoczywają ludzie o średniej wysokości zarobków.

W czasie czytania ofert musisz pamiętać o tym, że usługi, które nie zostały opisane w ofercie, prawdopodobnie nie są świadczone. Organizatorzy wypoczynku mają wszak zwyczaj bardzo dokładnie rozpisywać się na temat usług, które wchodzą w zakres ich oferty.

Tagi: , , , , , ,