Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nieodkryte Kazani

Wpis z dnia 14/09/2010

Malownicze położenie, niezapomniane widoki, nastawienie na wypoczynek i turystykę to niejedne walory greckiego miasta Kazani. Znajduje się ono między Macedonią, Epirem i Tesalią. Dodatkowym atutem Kazani jest niewielka odległość od tak znanych miejscowości jak Saloniki czy Ateny. Można więc przy okazji zwiedzić wiele interesujących miejsc związanych z historią starożytną.

Największą popularnością w mieście cieszy się tutejsze Muzeum Etnograficzne. Wiele osób zatrzymuje się zwłaszcza przy ruchomej makiecie, która prezentuje życie mieszkańców Kazani. Prezentacja ukazuje codzienne dzieje w okresie, gdy nie było tu jeszcze przemysłu. Oprócz niej warto też zobaczyć część podziemną tego niezwykłego muzeum. Znajdziemy w niej najrozmaitsze skamieliny, kości mamuta czy wypchane zwierzęta (niektóre w naturalnych rozmiarach). W niektórych gablotach można zobaczyć okazy żyjące na co dzień w wodzie. Sporo miejsca poświęcono także owadom, wężom i ssakom. Zainteresowanie wzbudzają również zmumifikowane zwierzęta. Są wśród nich okazy mające dwie głowy, nietypową ilość kończyn etc. W pojemnikach z formaliną znajdują się również węże itp.

Widać więc, że niekiedy warto się wybrać poza tradycyjne regiony turystyczne. Równie wiele interesujący miejsc, zabytków i atrakcji znajduje się poza obszarami największych regionów nastawionych na gości i przybyszy z zagranicy.

Tagi: , , ,