Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Niespodzianki a planowanie podróży

Wpis z dnia 29/07/2010

Kiedy zaczynają się wakacje wiele osób ma już dokładnie sprecyzowane plany i wie dokąd potrzebne im będą bilety autokarowe. Oczywiście, od tej zasady są też liczne wyjątki, które niczego nie planują zdając się niejako na tzw. ślepy los…

Wielu osobom planowanie kojarzy się z nudą i brakiem możliwości skorzystania z nadarzających się okazji. To oczywiście błędne myślenie, bowiem planowanie jest jedynie parawanem ochronnym, który zapobiega przykrym sytuacjom. Chodzi m.in. o sytuacje, gdy wyjeżdżamy gdzieś „w ciemno”, po czym na miejscu okazuje się, że nie ma wolnych noclegów. Niepotrzebnie więc wydaliśmy pieniądze na dojazd samochodem lub bilety autokarowe. Lepiej było poszukać innego miejsca lub wyjechać kilka dni później po zarezerwowaniu odpowiedniego noclegu.
Zrozumiałym jest, że bardzo często nastawiamy się na coś, co później nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dotyczy to zarówno podróży zaplanowanych, jak i całkowicie spontanicznych. Szczególnie w sezonie letnim głośno jest o biurach podróży, których oferta po przyjeździe znacząco odbiega od tego, co proponowano i obiecywano klientowi. Zwykle dotyczy to wycieczek zagranicznych, gdzie standard pokojów hotelowych, odległość miejsc noclegowych od plaży bądź jakość posiłków znacznie się różnią od pierwotnych propozycji.
Oczywiście nie są to miłe i sympatyczne niespodzianki. Z tego też względu warto wziąć każdą ewentualność pod uwagę, bowiem może się okazać, że zaplanowany wyjazd będzie równie nieudany jak spontaniczny wypad nad morze lub w góry.

Tagi: , , , , , ,