Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Niezbadana Indonezja

Wpis z dnia 15/08/2010

Indonezja to kraj, który stosunkowo rzadko pojawia się w ofertach biur podróży. Tymczasem z roku na rok rośnie liczba jego miłośników. Turyści chętnie rezerwują tam noclegi, bowiem zawsze mają pewność, że spotka ich niesamowita przygoda.
Jest to typowy kraj wyspiarski. Co ciekawe, wyspy można pogrupować według odmiennych warunków klimatycznych, geologicznych czy kulturowych. Wystarczy wspomnieć, że ponad 70% powierzchni tego azjatyckiego kraju zajmują tzw. Wielkie Wyspy Sundajskie. W ich skład wchodzi m.in. Sumatra oraz indonezyjska część Borneo. Do tego trzeba doliczyć Celebes i Jawę.
Oczywiście, turyści, którzy wynajmują tu noclegi, liczą się z obecnością aktywnych wulkanów. Średnia wysokość ich szczytów wynosi w przypadku Indonezji ok. 3000 m n.p.m. W dodatku Indonezja zalicza się do najaktywniejszych regionów na świecie pod względem aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Podróżni zastanawiający się, gdzie wybrać noclegi, powinni unikać okolic najaktywniejszych wulkanów, np. wyspy Halmahera, czy Jawy, która uchodzi za najaktywniejszą pod względem wulkanicznym. Niebezpieczny jest również region wulkanu Krakatau w okolicach Cieśniny Sundajskiej.

Tagi: , , , , , , ,