Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nieziemskie Baleary

Wpis z dnia 27/02/2010

Jest to najdalej położony archipelag na Morzu Śródziemnym, jako prowincja Hiszpanii ma wspaniałe warunki klimatyczne i turystyczne. Baleary posiadają około dwustu wysp i niezamieszkałych wysepek. Najważniejsze i najsłynniejsze z nich to Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera oraz Cabrera. Śródziemnomorski klimat pozwala wczasowiczom wylegiwać się na piaszczystych złotych plażach, a łagodząca bryza morska dodaje tylko waloru błogiemu lenistwu. Baleary są rewelacyjnym miejscem dla turystów zarówno lubiących słońce, plaże i spokojny wypoczynek, jak i dla miłośników szalonych rozrywek. Oczywiście jest tutaj również wiele atrakcji dla lubiących zwiedzanie, oraz cudowną przyrodę.

Na Ibizie przykładowo można ujrzeć przepiękne wybrzeże klifowe, warto wybrać się też na starówkę która położona jest na szczycie wzgórza, można tam zwiedzić na przykład Muzeum Sztuki Współczesnej, oraz ze względu na położenie podziwiać wspaniałą panoramę okolic. Na Ibizie jest też wiele jaskiń z czego dwie są dostępne dla zwiedzających, jednak najważniejszym punktem tego miasta i z tego chyba najbardziej słynie, jest chyba możliwość zabawienia się w tutejszych klubach gdzie gości zabawiają najlepsi DJ-e świata. Majorka natomiast jest największą wyspą tego archipelagu, jest to też jedno z najsławniejszych miejsc wypoczynkowych w Europie. Niesamowita ilość cudownych plaż, miasta pełne wspaniałych zabytków, parki wodne, kluby i dyskoteki tak można w skrócie opisać atrakcje dla turystów.

Minorca to wyspa polecana szczególnie osobom poszukujących wypoczynku w ciszy i spokoju, to doskonałe miejsce dla osób starszych, oraz rodzin z małymi dziećmi. Rewelacyjnym sposobem na zwiedzanie wyspy jest jazda konna, mimo iż nie jest to tak rozrywkowa część Balearów jak Majorka czy Ibiza to jednak przyciąga wielu turystów, bardzo chętnie przyjeżdżają tutaj miłośnicy przyrody, dla których wyspa ta jest rajem. Każde miejsce w archipelagu Balearów ma w sobie coś szczególnego.

Tagi: , , , , ,