Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Noclegi w Łebie

Wpis z dnia 27/02/2010

Wybierając się na wymarzone wczasy nad morze, warto pomyśleć o odwiedzeniu miasta Łeba, mimo iż twierdzi się że wszystkie nadmorskie miejscowości są takie same to jest to mylne twierdzenie jeśli chodzi o Łebę. Jest to miejsce magiczne i pełne niespodzianek, a atrakcje które czekają tutaj na turystów są wprost niesamowite.

Plaża w Łebie jest po prostu cudem natury, oddzielona od miasta lasem sosnowym który dodaje ogromnego uroku, z czystym, złotym i miękkim piaskiem, wypożyczalniami sprzętu plażowego i do sportów wodnych, oraz mnóstwem atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów typu zjeżdżalnie dmuchane zamki i tym podobne, dla starszych natomiast skoki na banji przejażdżki na słynnym bananie, czy turnieje piłki siatkowej. Łeba oczywiście posiada cudowne miejsca i zabytki które naprawdę warto odwiedzić i zobaczyć, przykładowo ruiny kościoła św. Mikołaja, krzyż nawigacyjny, przepiękny zamek Neptun, latarnia morska czy port jachtowy. Warto też wybrać się do Łebskich parków w szczególności do Słowińskiego Parku Biosfery, czy też parku Jana Pawła II. Muzea są tutaj równie wspaniałe najsłynniejsze to Muzeum motyli, oraz Wyrzutni Rakiet –SPN, zakątki warte odwiedzenia w Łebie są dostępne dosłownie na każdym kroku.

Wybierając się do tej miejscowości na wypoczynek i szukając miejsc noclegowych, warto pomyśleć o kwaterach prywatnych. Mieszkańcy Łeby są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, są skłonni do negocjacji co do cen kwater, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Można też liczyć na wszelkie udogodnienia dotyczące przykładowo wyżywienia, czy też postawienia łóżeczka dziecięcego w pokoju. Dodatkowym atutem kwater prywatnych jest możliwość korzystania ze sprzętu plażowego typu leżaki, parawany itp., który w większości kwater jest udostępniany w cenie pokoju. Dla rodzin z małymi dziećmi jest jeszcze dodatkowy walor tego typu kwatery, mogą oni liczyć na opiekę nad dzieckiem podczas gdy zechcą wyjść sami.

Tagi: , , , ,