Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Nurkowanie w Hurghadzie

Wpis z dnia 31/03/2010

Hurghada, dawna osada rybacka, dzisiaj tętni życiem i utrzymuje się z turystyki. Uchodzi za jeden z największych kurortów nad Morzem Czerwonym. Jej niewątpliwą zaletą jest podwodny świat, w którym znajduje się około 50 bajecznych raf koralowych.

To właśnie idealne warunki do kąpieli oraz przejrzyste wody umożliwiające wycieczki łodzią ze szklanym dnem, co roku ściągają do Hurghady tłumy turystów. Dodatkową zachętę stanowią luksusowe hotele z prywatnym plażami. Zwłaszcza, że większość z nich znajduje się w dzielnicy Sakkala. To jedno z najpopularniejszych i najmodniejszych miejsc w Hurghadzie, które ciągnie się ulicą Sheraton Road od restauracji rybnej El Joker aż do okolic hotelu Roma. W Sakkali otwarto niedawno port New Marina, który słynie z licznych barów, topowych pubów i hipnotyzujących dyskotek.

Dużym zainteresowaniem wśród podróżnych cieszy się również El Dahar – najstarsza, arabska część Hurghady. Oczywiście wśród turystów przeważającą grupę stanowią miłośnicy nurkowania, bowiem w okolicach Hurghady centra nurkowania powstają jak grzyby po deszczu. Niektórzy twierdzą, że można tam znaleźć ok. 200 baz nurkowych. Istnieje nawet kilka polskich firm, które cieszą się dużą renomą.

Centra nurkowania oferują wynajem sprzętu, szkolenia oraz zwiedzanie Morza Czerwonego z przewodnikiem. Mało kto wie, że Morze Czerwone obfituje we wraki statków. W okolicach Hurghady można podziwiać 45 – 50 wraków, co przy widoczności 30 – 35 metrów w głąb wody, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zwłaszcza, gdy zatopione statki można podziwiać podczas wycieczki łodzią ze szklanym dnem. Dodatkowych emocji dostarczają też rejsy łodzią podwodną.

Jednak większość podróżnych odwiedza ten ośrodek turystyczny z powodu przepięknych koralowców. W okolicach Hurghady występuje blisko 50 raf koralowych, z których większość składa się z ponad 6000 różnych gatunków szkieletów jamochłonów.

Tagi: , , ,