Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Odpoczynek w słonecznej Turcji

Wpis z dnia 31/05/2010

Wszyscy wprost uwielbiamy wakacyjne wojaże. A już w szczególności robi nam się przyjemniej, jeżeli słyszymy o ciepłych krajach. Takie dalekie wyjazdy są nie zapomnianym wyjazdem, a tak spędzony urlop jest wprost do pozazdroszczenia. A do takich cenionych i chętnie odwiedzanych miejsc od kilku sezonów zalicza się Turcja.
Ten wysokorozwinięty kraj przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę turystów. A to jak tam jest naprawdę warto sprawdzić na sobie i to jeszcze tego lata. Dowiemy się wtedy jak naprawdę wygląda życie w tym kraju. Zaskoczy nas z pewnością to, że ludzie są bardzo mili i wszędzie jest bardzo powszechny zwyczaj targowania się. Obejmuje on nawet hotele i restauracje, a nie tylko przydrożne sklepiki i stragany. Wszyscy mieszkańcy Turcji są pozytywnie nastawieni w stosunku do turystów, jest to z pewnością powodem tego, że turystyka jest jedną z mocniej rozwiniętych gałęzi usług w tym kraju i większość po prostu z niej żyje.
Widać więc, że ten kraj jest szczególnie polecany przez odwiedzających go ludzi. Chwalą sobie specyficzną lecz inną kulturę, ciepły klimat i środowisko. Jakże to wszystko jest odległe od naszej szerokości geograficznej. Z racji tego że Turcja jest zupełną przeciwnością Polski, to wakacje tam będą doskonałym doświadczeniem. Przeciwności się w końcu przyciągają i to pod wieloma szerokościami geograficznymi.

Tagi: , , ,