Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Oferty last minute

Wpis z dnia 21/08/2009

Chociaż lato dobiega już końca, to jednak nie wszyscy zdążyli skorzystać z jego darów: odpoczynku i słonecznych promieni. Na szczęście zbliżająca się jesień nie skąpi swoich uroków i atrakcji. Jest to bowiem najlepszy moment na skorzystanie z promocji last minute.

Oferty last minute oznaczają wyjazdy w znacznie korzystniejszych cenach niż jest to normalnie praktykowane. Niekiedy ich ceny są niższe o kilkaset złotych od standardowej oferty. Z czego wynika ta różnica? Między innymi z ilości rezerwacji danej wycieczki. Zdarza się bowiem, że biuro podróży na 50 miejsc sprzeda 48. Lepiej więc obniżyć cenę i zbyć wolne miejsca niż płacić za nie z własnej kieszeni. Oczywiście zdarzają się też wypadki losowe, co oznacza, że jacyś podróżni zostali zmuszeni do rezygnacji z wyjazdu. W konsekwencji tego biuro podróży posiada wolne miejsce, które musi szybko sprzedać. Stąd też biorą się promocje last minute.

Część urlopowiczów obawia się korzystania z ofert last minute, oczekując jakiegoś zagrożenia z ich strony (np. w postaci naciągania i oszustw). Tymczasem nie ma się czego bać, gdyż last minute nie różni się niczym od wyjazdu, którego koszt został uiszczony w pełnej wysokości. Jedynym mankamentem tego typu wycieczek jest termin wyjazdu. Zwykle wynosi on dzień lub kilka dni od momentu zakupu oferty last minute.

Tagi: , , , , , ,