Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Palma na Balearach

Wpis z dnia 06/09/2009

Turyści z całego świata bardzo chętnie wybierają Baleary jako miejsce swojego urlopu czy wakacji. Ten hiszpański archipelag cieszy się olbrzymią popularnością od wielu lat. Bardzo chętnie przebywają na nim ludzie z całego świata. Poza tym wiele gwiazd światowego kina i muzyki ma tam swoje rezydencje. Z pewnością na Balerach możemy spędzić wymarzone wakacje.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miast na Balearach jest Palma. Od roku 1983 (wtedy zostało ono uznane jako stolica Balearów) miasto przeżywa rozkwit i bardzo szybko się rozwija. Doskonale łączy bardzo stare zabytki (z katedrą wzniesioną przez Jaume I Aragońskiego – z 1229 roku na czele) z nowoczesną metropolią. W centrum tej miejscowości znajdziemy wiele nowoczesnych sklepów oraz tętniących życiem lokali i dyskotek. Turyści podkreślają, że nie tylko w tym mieście, ale na całych Balearach życie trwa całą dobę. W dzień zatłoczone i okupowane przez turystów są liczne, czyste plaże. Wieczorem całe „towarzystwo” przenosi się do niezliczonych lokali rozrywkowych.

Zupełnie inaczej wygląda miasteczko Ciutat Eivissa. Położone on jest na Ibizie i uważane jest za najpiękniejsze miejsce na tej wyspie. Nie znajdziemy w nim zbyt wielu nowoczesnych budynków, czy też super luksusowych hoteli. Mało jest tam również zorganizowanych grup turystycznych. Turyści wybierają tą miejscowość właśnie ze względu na panujący na niej spokój. Znajdziemy tam kilka zabytków, ale co najważniejsze niesamowicie przyjazną atmosferę.

Tagi: , , , ,