Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Pekin – magiczne miasto dla lubiących zwiedzanie

Wpis z dnia 09/12/2009

Pekin to stolica Chińskiej Republiki Ludowej, w której przeważają trzy style architektoniczne. Pierwsza pozostała z czasów cesarskich, która jest główną wizytówką miasta. Druga to budowle z lat 50 – 70 tych, oraz trzeci styl już nowoczesny. To doskonałe miasto dla ludzi, którzy lubią zwiedzać stare zabytki, chińskie budowle są po prostu przepiękne i bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Bardzo długa historia Pekinu pozostawiła całe mnóstwo zabytków do zwiedzania.

Najważniejsze zabytki Pekinu, które naprawdę warto odwiedzić to: Zakazane Miasto, Mauzoleum Mao Zedonga, Wielka Hala Ludowa Brama, świątynia Tanzhe i wiele innych bardzo ciekawych miejsc. W tej chwili w Pekinie jest cały ogrom miejsc turystycznych o standardzie bardzo wysokim, są to między innymi Pekińskie Zoo, Park Beihaj i Jingshan, Pekińskie Akwarium, oraz ogród botaniczny, Grobowce Dynastii Ming, Wielki Mur w Badaling czy Świątynia Nieba. Hotele do wyboru – zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i w tych prawdziwie chińskich, można poczuć się tam jak mieszkaniec Pekinu. Będąc w tym magicznym mieście warto również odwiedzić Zhoukoudian czyli muzeum, w którym znajdują się szczątki człowieka pekińskiego. Miasto podzielone jest na 18 okręgów administracyjnych, w których skład wchodzi 16 dzielnic oraz 2 powiaty. Większość mieszkańców Pekinu to Chińczycy Han, ale zamieszkują tam również Mandżurowie, Hui i Mongołowie.

Turyści są tutaj bardzo miło traktowani, oraz kuszeni wspaniałymi wystawami i zapachami. Wiadomą sprawą jest że Chińczycy słyną z dobrej kuchni. Z pewnością warto spróbować większości serwowanych dań, które na pewno zasmakują nawet najbardziej wybrednemu smakoszowi. Po wakacjach w tym mieście z pewnością każdy wróci ze wspaniałymi wspomnieniami, oraz nowymi cudownymi doświadczeniami.

Tagi: , , , , ,