Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Perła Synaju

Wpis z dnia 31/03/2010

Sharm el Sheikh nazywane jest „Perłą Synaju”. Nic dziwnego, w końcu to ulubione centrum turystyki i nurkowania. Położone jest około 25 km od południowego krańca Półwyspu Synaj. Do tego regionu należą trzy zatoki: Naama Bay, Shark Bay i Maya Bay.

Sharm el Sheikh uznawane jest za raj dla nurków, gdyż cechuje się różnorodnym stopniem trudności. Ze względu na większą głębokość nurkowanie od strony Półwyspu Synajskiego jest niebezpieczniejsze niż na wybrzeżach Morza Czerwonego. Osoby chcące zejść na same dno, muszą mieć dużo doświadczenia oraz posiadać specjalistyczny sprzęt.

Oczywiście błękitne morze oraz przepiękne trzy zatoki są idealnym miejscem do uprawiania sportów. Turyści mają do wyboru liczne sporty wodne, wśród których najpopularniejsze są: windsurfing, snorkeling, żeglarstwo i narty wodne. Chętni grają też w siatkówkę na plaży, tenisa, billard, jeżdżą na rowerze lub na wielbłądzie.

Miłośnicy przyrody mogą wybrać się na wycieczkę do parku narodowego Ras Mohammed. Jego głównym zadaniem jest ochrona wyjątkowego ekosystemu, składającego się z przeszło 1000 gatunków ryb i 150 gatunków korali. W powrotnej drodze można odwiedzić obserwatoria rekinów.

Osoby pragnące zaznać odrobiny urlopowego dreszczyku, powinny się wybrać w podróże po pustyni. Godna polecenia jest również samotna wycieczka do klasztoru św. Katarzyny lub piesze zwiedzanie kanionu.

Turyści ceniący rozrywki na światowym poziomie muszą koniecznie odwiedzić restauracje, kasyna, dyskoteki, kluby nocne i hotele w Sharm el Sheikh oraz w zatoce Naama Bay.

Tagi: , , , ,