Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Podróż poślubna dla miłośników nurkowania

Wpis z dnia 30/11/2009

Wraz z planowaniem ślubu i wesela, jakoś się już utarło, że planuje się i podróż poślubną. Jeśli są oni miłośnikami nurkowania i błogiego lenistwa na przepięknych plażach mogą wybrać wiele wspaniałych miejsc, gdzie przeżyją niezapomniane chwile. Przykładowo Bloody Bay Wall, Kajmany na Morzu Karaibskim jest tam szeroka oferta dla turystów lubiących ten wodny sport, młodzi przeżyją niesamowite chwile zagłębiając się w cudownej wodzie między pięknymi koralowymi kanionami, piaszczystymi łachami, oraz tajemniczymi jaskiniami. W tych wodach nurkowie mogą natrafić na diabła morskiego, którego rozpiętość płetw dochodzi do 4 metrów, z pewnością takie spotkanie będzie cudownym przeżyciem.

Inne równie piękne miejsce na taką podróż poślubną dla amatorów nurkowania są Malediwy na Oceanie Indyjskim, to miejsce daje ogromne atrakcje dla płetwonurków, widoczność aż do 40 metrów, ciepła woda oraz przepiękne gatunki ryb, których wyliczono aż 1000 , prócz tego są niewielkie lecz przepiękne rafy koralowe. Blue Hole, Lighthouse Reef w Belize to następne wspaniałe miejsce, tam prócz przepięknej flory i fauny, nurkowie mogą napotkać rekina, który nie jest groźny dla ludzi, wręcz uwielbia zabawy z pływakami, spotkać można też przesłodkie delfiny które aż proszą o zabawę nurkujących. Takie zabawy z pewnością pozostawią cudowne wspomnienia na długie lata.

Gdy już obrączki są na palcach młodej pary, a goście weselni rozjechali się do swych domów, młodzi małżonkowie mogą zacząć cieszyć się sobą w trakcie miesiąca miodowego oraz zdobywać niesamowite doświadczenia zdobywając kolejne głębokości cudownych wód. W każdym z tych miejsc oprócz oddawania się pasji nurkowania, można zobaczyć wiele wspaniałych zakątków, czy doskonale się zabawić dzięki wspaniałym atrakcjom turystycznym.

Tagi: , , , , , , , ,