Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Podróż poślubna do Stanu Miłości

Wpis z dnia 30/11/2009

Tak nazywane są właśnie Hawaje, najmłodszy stan USA, który jest najchętniej odwiedzany przez turystów. Jeśli młoda para zaplanowała tam właśnie swój miesiąc miodowy, to wspomnienia z pewnością będą najcudowniejsze ze wszystkich, tak jak to być powinno po podróży poślubnej.

Nie jest koniecznym by trafić na tłumy turystów, są miejsca spokojniejsze, przykładowo Zatoka Żółwi gdzie nie ma ogromnych fal, które zwabiają surferów, tak więc spokój i romantyzm dla zakochanych jest tam gwarantowany. Cudowne, wręcz nieziemskie wschody i zachody słońca w czasie których romantyzm jeszcze bardziej daje o sobie znać, a co jest ważne w trakcie tych ważnych chwil. Dnie można spędzać czy to na zwiedzaniu, czy też na leniuchowaniu na cudownej plaży, natomiast wieczorami turyści mają zapewnionych wiele atrakcji, przy których doskonale się będą bawili. Przykładowo w Centrum Kultury Polinezji występować dla wczasowiczów będą na scenie artyści, którzy zatańczą i zaśpiewają stare, hawajskie pieśni.

Natomiast w rewii „Horyzonty” występują dla widowni studenci uniwersytetu hawajskiego. W parku Centrum znów, zobaczymy jak kobiety z Tongo plotą kosze z liści palmowy, a Tahitanki pokażą taniec hula, zobaczymy też stare zwyczaje zrywania kokosów, oraz pokazy królewskich ceremonii na łodziach które nadpłyną nie wiadomo skąd. Wśród zwiedzania na pewno warto jest odwiedzić plantację ananasów, tam tak jak nigdzie indziej poznamy różne ich odmiany, nauczymy się też jak je obierać i kroić. To z pewnością będzie najsmaczniejsza wyprawa na jakiej będziemy. Wśród zwiedzania na pewno warto jest odwiedzić plantację ananasów, tam tak jak nigdzie indziej poznamy różne ich odmiany, nauczymy się też jak je obierać i kroić. To z pewnością będzie najsmaczniejsza wyprawa na jakiej będziemy. Hawajczycy są bardzo mili i gościnni, już samo powitanie turysty jest okazywane, założeniem lei czyli pięknym wieńcem z pachnących kwiatów. Każdy zakochany i nie tylko przywiezie stamtąd przepiękne wspomnienia.

Tagi: , , ,