Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Polski “Park Jurajski”

Wpis z dnia 16/09/2009

W miejscowości Zator w województwie małopolskim, przy ulicy Parkowej 7 znajduje się Park Dinozaurów. Jedyne tego typu miejsce w Polsce. Jego największą atrakcją jest ścieżka edukacyjna, na której oprócz kilkusetletnich drzew znajdują się także wyglądające jak żywe rzeźby dinozaurów, w tym także ruchomy T-Rex, największy na świecie.

Park oprócz zabawy oferuje również sporą dawkę wiedzy o przeszłości. Znajduje się tutaj także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym możemy podziwiać najwspanialsze tego typu eksponaty. Między innymi siedmiometrowego Jangczuanozaura. Wśród licznych atrakcji parku znajdziemy również tor gokartowy, karuzele czy salon gier. Poza tym park organizuje również prelekcje dla uczniów. Zapewne jest to niezapomniana lekcja historii, z której każdy wyniesie wiele.

Park Dinozaurów czynny jest w od 1 kwietnia do 30 października. Zwykle w godzinach od 9.00 do 18.00. Ceny biletów do parku wahają się od 13 do 17 zł, a czas przebywania w nim jest dowolny, oczywiście w godzinach pracy parku. Za niektóre atrakcje, takie jak np. ośmiominutowa przejażdżką qadem trzeba jednak dopłacić 20zł.

Tagi: , , , , , ,