Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Poznań – miejsce niezliczonych zabytków

Wpis z dnia 26/11/2009

Jako że jest to jedno z najstarszych miast Polski, można znaleźć tutaj pamiątki ze wszystkich epok, poczynając od początków polskiego państwa, średniowiecze, renesans, który był wspaniałym okresem w rozwoju Poznania, poprzez barok i klasycyzm, aż do pamiątek z XX wieku. Pamiątki te są oczywiści wielkimi okazami i znajdują się w poznańskich muzeach. W tym pięknym mieście prócz zwiedzania turysta może również spędzić aktywnie czas, na przykład chodząc do teatru czy kina, albo po prostu spędzić czas na całorocznym stoku narciarskim lub spacerować po przepięknych parkach, czy też ogrodach.

Z poznańskich miejsc, które z pewnością warto odwiedzić to między innymi: najsławniejszy przykład świeckiego renesansu czyli Ratusz w Poznaniu, neobarokowy budynek zwany Collegium Maius, jeden z najwyższych budynków tego miasta czyli Collegium Altum, jedna z najstarszych bibliotek naszego państwa a mianowicie Biblioteka Raczyńskich, słynny Pręgierz w poznaniu, oraz wiele innych wspaniałych miejsc. Jeśli chodzi o muzea to Narodowe muzeum posiada obszerny zbiór broni , rzeźb, jest bogate w zbiory malarstwa, oraz inne obiekty. Natomiast Muzeum Instrumentów Muzycznych jest jedynym tego typu w kraju więc będąc w Poznaniu warto go zwiedzić.

Miasto to posiada ogromną ilość godnych odwiedzenia obiektów sakralnych, między innymi Nowa Synagoga, która przez Niemców została zamieniona w pływalnię, Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa kościół powstały z kamienicy, Kolegiata Poznańska Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny jest to barokowa świątynia z cennymi organami, oraz kilkanaście innych. W tym mieście zwiedzimy również zabytki architektury przemysłowej, zamki i pałace, teatry czy wspaniałe tereny zielone, oraz wiele innych wspaniałych miejsc i zabytków.

Tagi: , , ,