Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Spacerowanie po wodach Oceanu Indyjskiego

Wpis z dnia 31/08/2010

Miłośnicy świata podwodnego powinni wybrać się na Mauritius. Chociaż jest to daleka podróż, to jednak warto się w nią udać. Wynika to chociażby z faktu, iż właśnie na tej wyspie oferowanych jest mnóstwo rozwiązań nie spotykanych nigdzie indziej. O czym mowa?
Z całą pewnością jednym z ciekawszych rozwiązań jest podwodny spacer w specjalnym hełmie. Pomysł narodził się co prawda na Bahamach, ale rozpropagowali go mieszkańcy Mauritiusa. Z grubsza chodzi o to, iż podwodni spacerowicze przed zejściem do morza zakładają hełm. Mogą w nim nosić okulary lub soczewki kontaktowe. Mogą też rozmawiać z innymi spacerowiczami. Wszystko dzięki temu, iż od wody oddzieleni są szklanym wizjerem, zaś oddychanie jest możliwe dzięki sprężonemu powietrzu, które jest cały czas tłoczone pod hełm. Dzięki temu można swobodnie oddychać. Nie ma też możliwości zakrztuszenia się wodą.
Warto podkreślić, że z tego rozwiązania mogą korzystać dosłownie wszyscy. Nie ma znaczenia czy ktoś jest młody czy stary, czy sprawny fizycznie czy nie. To po prostu idealne rozwiązanie dla każdego. Przy okazji należy nadmienić, że każdą grupę spacerowiczów oprowadza po podwodnym świecie doświadczony przewodnik. Jego zadaniem jest wskazywanie co ciekawszych zjawisk, koralowców, kwitnących ukwiałów czy niewiarygodnie dużych małż. Chętni mogą też nakarmić ławice rybek.
Jeśli więc marzy Ci się niesamowita wyprawa, jeśli kochasz wszystko co związane jest z podwodnym światem, to koniecznie wybierz się nad Ocean Indyjski.

Tagi: , , , ,