Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Spływ Dunajcem

Wpis z dnia 29/12/2009

Bardzo fajną i zarazem mokrą formą spędzania wolnego czasu są spływy kajakowe. Najbardziej popularną rzeką, na której odbywają się „imprezy” tego typu jest Dunajec.

Spływ Dunajcem jednak nie do końca należy do najprzyjemniejszych i łatwy czynności. Musimy pamiętać o tym, iż rzeka to żywioł i musimy się cały czas pilnować by przypadkiem się nie przewrócić wraz z kajakiem czy inną łódka, a tym bardziej byśmy nie znaleźli się za burtą. Przed spływem musimy na pewno ukończyć odpowiedni kursy by wiedzieć co nas może czekać i jak mamy zachować się w różnych ekstremalnych sytuacjach, które nie raz mogą być zagrożeniem dla naszego życia. Jeżeli rzeka taka jak Dunajec, jest spokojna i nurt nie jest mocny, nic nam nie powinno zagrażać, gorzej jeśli jest wzburzona i do tego panują nie sprzyjające są warunki atmosferyczne.

Oczywiście wyposażenie do spływu Dunajcem też musi być odpowiednie, nie możemy sobie płynąć w koszulce zwykłej i w czapce. Obowiązkowy jest kask i specjalny kombinezon, który w przypadku przebywaniu poza kajakiem utrzyma temperaturę naszego ciała przez pewien okres.

Tagi: , , , ,