Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Spływy kajakowe w Polsce

Wpis z dnia 30/04/2010

W naszym pięknym kraju wszystkie chwyty dozwolone, więc i dzięki temu przeżywamy istny rozkwit od kilku lat różnych dziedzin sportów. Są one mniej lub też bardziej ryzykowne, ale to wszystko wedle zapotrzebowania i popytu na rynku. Obecnie jednak to spływy kajakowe przeżywają swój rozkwit wśród sportów ekstremalnych. Mimo tego, że ten rodzaj rozrywki jest u nas znany zaledwie od lat dziewięćdziesiątych. Istnieje obecnie dużo więcej firm niż na początku, które doskonale wyspecjalizowały się w organizowaniu spływów kajakowych.
I tak spokojnie możemy na samym początku wybierać spośród spływów grupowych, które są raczej zalecane dla wprawionych już osób. Z tego chociażby względu, że instruktor nie jest w stanie na bieżąco nas instruować. Przez to taki spływ może nas tylko zrazić zamiast przekonać do siebie.
Dla osób początkujących najbardziej odpowiednią i równie często wybieraną formą spływów, są spływy indywidualne. To one bowiem pozwalają na pewien element szaleństwa w postać doboru sprzętu i wyboru trasy. Do tego instruktor którego najmujemy będzie tylko i wyłącznie nas kierował przez co więcej zyskamy z takiego spływu. Nie tylko pod względem nabytych umiejętności, choć to jest równie ważne co pozytywne odczucia. Warto jeszcze zaznaczyć że taki spływ zarówno grupowy, jak i indywidualny może się odbywać w ciągu kilku godzin, jednego dnia bądź nawet i w przeciągu kilku dni.
To nie tylko wspaniała zabawa i rewelacyjny wypoczynek. Ale przede wszystkim rewelacyjna nauka przyrody, ponieważ Polskie trasy należą do najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Europie.

Tagi: , , , ,