Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Tanie latanie dla mądrych

Wpis z dnia 26/10/2009

Marzenia o dalekich podróżach towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze. Wystarczy wspomnieć, że ta ciekawość zainspirowała ludzi do odkryć geograficznych. Jednak z reguły marzenia o dalekich podróżach nie są na miarę naszych możliwości. Problem ten dostrzegli właściciele tanich linii lotniczych, którzy oferują znacznie mniej kosztowne przeloty niż tradycyjne linie.

Wiele zależy też od naszego nastawienia, wszak jeśli chcemy zwiedzić interesujące, dalekie kraje, to musimy dokładnie przemyśleć nie tylko sam pobyt, ale również dojazd do wybranego miejsca. W tym celu należy przed wyborem sposobu podróżowania, dokładnie rozeznać się w ofertach, promocjach oraz ewentualnych dopłatach. Decydując się na urlop trzeba też wybrać odpowiedni czas, gdyż tanie loty odbywają się w ściśle określonych dniach.

Warto podkreślić, że jeszcze do niedawna oferta tanich linii lotniczych była szeroko dostępna, można było z niej skorzystać niemal z każdego większego miasta. Nie wspominając już o tym, że bardzo często można było zabrać bagaż bez biletu przewozowego. Niestety, kryzys na rynkach finansowych odbił się czkawką na ofercie tanich linii lotniczych. Zostały one zmuszone do wprowadzenia drastycznych zmian, które nie zawsze podobają się klientom. Na szczęście w dalszym ciągu można z tego ogromu różnorodnych informacji wybrać ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. Jak tego dokonać?

Zacznijmy od tego, że decydując się na tanie latanie należy przede wszystkim zwracać baczną uwagę na wszystkie promocje. Jeśli więc planujemy wylot za jakiś czas, warto wcześniej przejrzeć ofertę linii lotniczych i zapisać się na newsletter. W ten sposób będziemy systematycznie informowani o najciekawszych propozycjach przewoźnika. Jest to szczególnie istotne, gdyż najlepsze oferty są dostępne zaledwie przez kilka godzin.

W sytuacji, gdy zdecydujemy się już na konkretną ofertę, warto jak najszybciej zapłacić za bilety. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pomimo dokonanej wcześniej rezerwacji koszt biletów nie ulegnie nagle zmianie. Pragnąc obniżyć koszty wyprawy, trzeba zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, co z kolei wiąże się m.in. z dokonywaniem bezpłatnych przelewów internetowych za przelot.

Będąc już na lotnisku warto ograniczyć swój bagaż do niewielkiego plecaka, dzięki czemu nie trzeba będzie uiszczać dodatkowych opłat. Podobnie rzecz się ma z posiłkami i czasopismami, które warto zabrać na pokład we własnym zakresie. Wbrew pozorom tanie linie lotnicze nie są w tej kwestii takie tanie.

Tagi: , , , ,