Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Urlop na Kaszubach

Wpis z dnia 27/02/2010

Urlop na Kaszubach to doskonałe rozwiązanie dla ludzi pragnących naładować akumulatory na łonie natury bez zbytniej ingerencji drugiego człowieka i z dala od przemysłu.

Miasto Bytów i jego okolice oferują wiele atrakcji, z których grzech nie skorzystać. Bytów jako miasto funkcjonuje od XIV wieku. Jego główną chlubą i atrakcją jest Zamek Krzyżacki, gdzie znajduje się tani hotel zawsze chętny ugościć strudzonych podróżników za bardzo przystępną cenę, znajduje się też restauracja serwująca tradycyjne kaszubskie potrawy, biblioteka oraz muzeum kaszubskie, gdzie można bardzo szczegółowo przyjrzeć się eksponatom stanowiącym tradycyjne narzędzia, ubiory, sprzęty codziennego użytku, meble…

Pod bytowskie miejscowości również zarażają malowniczością i atrakcyjnością. Są to tereny bujnie zalesione, bogate w jeziora, łąki, zagajniki pełne grzybów i jagód- latem zaczarowują swoją naturalnością i spokojem. Urlop w takich miejscowościach jak: Kłączno, Sominy, Dziemiany to prawdziwa przyjemność. Za niewielką opłatą można wynająć domek letniskowy, cieszyć się zdrowym powietrzem z dala od miejskiego smogu i zanieczyszczeń. Miejscowi są bardzo wyrozumiali i gościnni, również dla gości zza granicy. Bardzo wielu Niemców lubi tutaj wypoczywać.

Tagi: , , , ,