Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Urlop w Grecji

Wpis z dnia 30/04/2010

Południowo – wschodnią cześć Europy zajmuje kraj zwany Grecją. Konkretniej to zajmuje to państwo krańce półwyspu bałkańskiego, który jest znany bardziej z konfliktów jakie tam mają miejsce. Jest to również kraj bardzo doceniany przez turystów, ponieważ ma cudowne plaże między innymi. Grecja jest państwem które jest oblewane przez cztery morza. Są to morza: Egejskie, Kreteńskie, Jońskie i Śródziemne.
To państwo jest uznawane za kolebkę cywilizacji podobnie jak Rzym. Jest też znanym miejscem gdzie swoje początki miały takie dziedziny jak: filozofia i sport. Grecja stworzyła i pozostawiła dla następnych pokoleń ogromną spuściznę narodową. Dzięki bogatej historii i dziedzictwie kulturowemu jakie to państwo stworzyło wpłynęło na inne kraje sąsiednie i na całą Europę.
Czynniki, które miały znaczący wpływ na rozwój tego państwa to góry i wszystkie cztery morza, które oblewają jego brzegi. Oczywiście wpływ na całe pozostałe dziedzictwo miało wiele czynników, a początki państwa greckiego pozostawiły po sobie takie rzeczy jak mity greckie które są do dnia dzisiejszego lekturą obowiązkową w szkołach. Tak więc greckie wybrzeża, a także i wyspy przyczyniły się do wykształcenia.
Grecja teraz jest równie mocno wpływającym na rozwój krajem. Znaczny udział ma ona w rozwoju gospodarki nie tylko na terenie własnego kraju, ale i poza jego granicami. Mocne i szybkie przeobrażenia gospodarcze oraz szybki rozwój miały ogromny wpływ na obecną pozycje Grecji. Do tego stała się ona centrum turystycznym.

Tagi: , , , , , , ,