Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

W Alpach Szwajcarskich

Wpis z dnia 29/12/2009

Największym łańcuchem górskim w Europie są Alpy. Łańcuch ten zaczyna się od wybrzeża morza Śródziemnego po dolinę Dunaju w okolicach Wiednia. Jego cała długość wynosi około 1200 km, szerokość od 150 do 250 km i zajmuje powierzchnię około 220 tys. km kwadratowych.

Najpiękniejszą częścią są Alpy Szwajcarskie, znajdują się na nich najpiękniejsze szlaki górskie. Innymi państwami, które mają na swoim terytorium Alpy jest Słowenia, Austria, Włochy, Niemcy, Lichtenstein i Francja. Możemy więc sobie wyobrazić jak wielkie muszą być Alpy, skoro leżą na terytorium aż siedmiu państw! Alpy Szwajcarskie, jak i inne góry, posiadają wiele wspólnych cech takich jak, na przykład klimat, faunę. Wystepuje tu jednak największe zróżnicowanie terenu, co jest kolejną zaletą tego łańcucha órskiego oraz kraju, na terenie którego się znajduje.

Wiele osób lubiących zjazdy na nartach wybiera się właśnie na Alpy Szwajcarskie, bo tylko tam jest ogromne zróżnicowanie terenu. Właśnie dzięki temu Szwajcaria ma tylu swoich sympatyków.

Tagi: , , , , , ,