Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

W Fabryce Snów

Wpis z dnia 18/09/2009

Któż z nas nie słyszał o Mieście Aniołów? Los Angeles to miasto będące symbolem urzeczywistnienia amerykańskiego mitu „od pucybuta do milionera”.

Znajduje się ono w południowej Kalifornii, na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Mieszkają tu ludzie różnych ras, wyznań i narodowości. Sporą część, wzbudzającą ogromne zainteresowanie, zajmują mieszkańcy i pracownicy Hollywood. Warto w tym miejscu przypomnieć, że współczesna Fabryka Snów powstała w 1887 roku. Początkowo była to spokojna osada, położona z dala od centrum Los Angeles. Wszystko się zmieniło, gdy powstały tu pierwsze studia filmowe. W latach 20 – tych XX wieku Hollywood stało się stolicą amerykańskiego przemysłu filmowego. Powstały tu takie wytwórnie, jak: Metro – Goldwyn – Meyer, Paramount, Universal Pictures oraz Warner Bros.

To właśnie Hollywood jest znaczącym ośrodkiem przemysłu telewizyjnego. Znajduje się tu wiele stacji telewizyjnych oraz studiów nagraniowych. Trzeba też pamiętać o tym, że okolice miasta stanowią doskonałe plenery nagraniowe dla licznych filmów i seriali telewizyjnych. W dodatku znajduje się tutaj kilkadziesiąt stacji radiowych i studiów fotograficznych.

Tagi: , , , , , , , , , ,