Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje na Cyprze

Wpis z dnia 09/11/2010

Cypr należy do miejsc, które wielu Polaków chciałoby odwiedzić w trakcie swoich wakacyjnych wojaży. Niestety, dla większości z nas ceny są ciągle zbyt wysokie, dlatego też warto skorzystać z zimowych promocji i nabyć wycieczkę na Cypr właśnie teraz. To doskonała okazja do tańszego wypoczynku i cieszenia się później słoneczną pogodą, piaszczystą plażą i lazurową wodą.

Cypr należy do miejsc chętnie odwiedzanych przez Europejczyków. To dla nich raj na Ziemi. W końcu oprócz odpoczynku na piaszczystych plażach w ofercie turystycznej można znaleźć wiele zabytków. Wśród nich znajdują się zabytki ze stanowiska archeologicznego Choirokhoitia z czasów neolitu, starożytne ruiny Salaminy, średniowieczne zamki krzyżowców oraz Bizantyjczyków. Dochodzą do tego przepiękne budowle powstałe za czasów panowania tureckiego.

Jeśli więc weźmiemy to wszystko pod uwagę, to nie można się dziwić, że obsługa turystyczna jest tu na najwyższym poziomie. Zresztą mieszkańcy Cypru utrzymują się właśnie głównie z usług turystycznych. To ich najważniejsze źródło dochodu. Z myślą o przyjezdnych buduje się tu wyjątkowo ekskluzywne i komfortowe hotele, zaś w restauracjach serwuje się dania z kuchni całego świata.

Tagi: , ,