Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje na Gibraltarze

Wpis z dnia 27/02/2010

Gibraltar- miasto i port w Hiszpanii, jedno z najbardziej malowniczych miejsc zachodniej Europy. Wakacje na Gibraltarze to marzenie niejednego. W dobie promocji serwowanych przez wszelakie biura podróży warto byłoby zastanowić się nad wyprawą w owe miejsce, tym bardziej, że do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, a oferty typu „last minute” mogą nam zostać „sprzątnięte sprzed nosa”.

Skała gibraltarska stanowi trzon i punkt centralny całego półwyspu. Należy też pamiętać, że obszar ten zamieszkiwany jest przez największą ilość ludzi na świecie. Jeżeli dobrze nie znamy języka hiszpańskiego- angielski jest tam dobrze znany.

Gibraltar wyróżnia się specyficznym lotniskiem, pas startowy łączy się z ulicą. Szlabany służą bezpieczeństwu.Największą atrakcją oprócz malowniczych szlaków oraz uzdrowiskowych pensjonatów czy hoteli jest też możliwość przyjrzenia się z bliska małpom Magotom- żyjącym tam absolutnie na wolności. Trzeba jednak zachować ostrożność, bo to wbrew pozorom bardzo inteligentne stworzenia (potrafią kraść), ale też można dzięki nim zachorować na różne choroby. Przed wyjazdem najlepiej zaszczepić się przeciwko żółtaczce, a na miejscu pić dużo płynów.

Tagi: , , , ,