Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje w Meksyku

Wpis z dnia 30/04/2010

W Ameryce Północnej leży kraj, który sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, a jest to Meksyk. Ten kraj posiada dziś bardzo ustabilizowaną gospodarkę i dosyć silną pozycję w regionie jeżeli chodzi o kraje Ameryki Łacińskiej.
Ostatnie lata przynoszą duży wzrost w sektorze turystyki. Jednak ze względu swojego położenia mają tutaj miejsce liczne trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów, nie jest to plus dla niedoświadczonego turysty. Dzięki temu natomiast Meksyk posiada wiele pasm górskich. Jest to doskonałe wręcz miejsce do spływów kajakowych i pontonowych, ponieważ niektóre rzeki tego kraju wydrążyły głębokie wąwozy i jest to niezwykle malownicze miejsce pod tym względem.
Ze względu na klimat plasuje się tutaj rewelacyjne rozdzielenie. Ponieważ południowa część kraju jest tropikalna a jego północna część jest sucha i uboga w wodę. Jest to rewelacyjne połączenie tych dwóch wizualnie innych miejsc. Dzięki takim bogactwom naturalnym jak ropa naftowa ten kraj zyskał spore uznanie na rynku przemysłowym. Do tego ten kraj jest bardzo zróżnicowany i to nie tylko pod względem wizualnym, ale też pod względem kulturowym i rasowym. Spowodowało to wytworzenie się pewnych specyficznych regionów. Dzięki temu jadąc tam mamy do czynienia z wielokrotnością odmiany kulturowej, stąd pisze się że jest to kraj bardzo urozmaicony.
Mimo wszystko jest to naród, który bardzo duże wartości przywiązuje do rodziny. Niestety zarówno w tym jaki w wielu innych krajach świata jest dosyć mocno zauważalne rozwarstwienie społeczne. I przez to na jednym krańcu regiony są piękne drapacze chmur, a na drugim chatki będące już ruinami i zrobione nie wiadomo z czego.

Tagi: , , , ,