Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje w Szczecinie

Wpis z dnia 27/02/2010

Jest to stolica Pomorza Zachodniego, oraz największe miasto polskie położone w sąsiedztwie Szwecji, Danii i Niemiec. Rewelacyjnie podpatrzone i zbudowane na wzór Paryża, co pozwala na wyobrażenie sobie, iż jest się w dwóch miejscach jednocześnie: w Paryżu i w Szczecinie. Jest to miasto doskonale nadające się na wakacje, posiada mnóstwo atrakcji które umilą wczasowiczom pobyt w tym mieście.

Szczecińskie kąpieliska co roku są udoskonalane i oczyszczane, można wygrzać się na słońcu przebywając na czyściutkiej plaży, tutaj doskonale wypoczną rodziny z dziećmi dla których udostępniono dmuchane zabawki dla dzieci typu zamki, zjeżdżalnie i tym podobne. W przerwach w wylegiwaniu się na plażach, Szczecin zachęca do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, przykładowo Eksperymentarium Eureka, to wystawa jedyna w swoim rodzaju, można tutaj zobaczyć interaktywne doświadczenia, a nawet samemu doświadczyć ich przeprowadzania, to doskonała zabawa przy której można wiele się nauczyć. Kolejna wspaniałą atrakcją jest pełen wrażeń park linowy który jest dostosowany i dla dzieci i dla dorosłych o różnych stopniu zaawansowania. Koniecznie też trzeba zobaczyć ratusz staromiejski z XV wieku, we wnętrzu można wstąpić do Muzeum Miasta Szczecina, oraz posilić się w restauracji z tawerną, która znajduje się w ratuszowej piwnicy.

Jedną z ważniejszych atrakcji jest też Zamek Książąt Pomorskich postawiony na wzgórzu zamkowym w Szczecinie gdzie prócz kulturalnych obiektów można zobaczyć wahadło Foucaulta czyli dowód na ruch obrotowy ziemi. Warto też zwiedzić i zobaczyć wieżę widokową Quistorpa, Wały Chrobrego, Deptak Bogusława, Czerwony Ratusz, oraz wile innych ciekawych miejsc i zabytków. Szczecin jak widać jest doskonałym miejscem na spędzenie wakacji zarówno dla osób lubiących poleniuchować, jak i dla miłośników aktywnego odpoczynku.

Tagi: , , , , ,