Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje w Turcji

Wpis z dnia 30/04/2010

Wszyscy uwielbiamy wprost wakacyjne wojaże. A już w szczególności robi nam się przyjemniej jeżeli słyszymy o ciepłych krajach. Takie dalekie wyjazdy są nie zapomnianym wyjazdem, a tak spędzony urlop jest wprost do pozazdroszczenia. A do takich cenionych i chętnie odwiedzanych miejsc od kilku sezonów zalicza się Turcja. To cudowne państwo jest usytuowane w Azji. Jego konkretniejsze położenie wypada na niewielkiej powierzchni.
Ten wysokorozwinięty kraj przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę turystów. A to jak tam jest naprawdę warto sprawdzić na sobie i to jeszcze tego lata. Dowiemy się wtedy jak naprawdę wygląda życie w tym kraju. Zaskoczy nas z pewnością to, że ludzie są bardzo mili i wszędzie jest bardzo powszechny zwyczaj targowania się. Obejmuje on nawet hotele i restauracje, a nie tylko przydrożne sklepiki i stragany. Wszyscy mieszkańcy Turcji są pozytywnie nastawieni w stosunku do turystów, jest to z pewnością powodem tego, że turystyka jest jedną z mocniej rozwiniętych gałęzi przemysłu w tym kraju i większość po prostu z niej żyje. Tak więc ten kraj jest szczególnie polecany przez odwiedzających go ludzi. Chwalą sobie specyficzną, lecz inną kulturę, ciepły klimat i środowisko. Jakże to wszystko jest odległe od naszej szerokości geograficznej.
Z racji tego, że Turcja jest zupełną przeciwnością Polski, to wakacje tam będą doskonałym doświadczeniem. Przeciwności się w końcu przyciągają i to pod wieloma szerokościami geograficznymi.

Tagi: , , , ,