Blog turystyczny - turystyka polska i zagraniczna

Wakacje z dreszczykiem

Wpis z dnia 31/03/2010

Nie ma osoby, która nie tęskniłaby przez cały rok za latem i słońcem. A co za tym idzie za wakacjami i odpoczynkiem.

Zwykle wiele sobie obiecujemy po kolejnych wakacjach. Już od stycznia snujemy bardzo ambitne plany, że będziemy się opalać na nadmorskich plażach, pływać w jeziorze, spacerować po górach lub zbierać grzyby w lesie. Nie wspominając już o codziennym zażywaniu większej ilości ruchu (chociażby na rowerze).

Oczywiście, kiedy nadchodzą wakacje, okazuje się, że nasze plany nijak się mają do rzeczywistości. Chociaż urlop spędzimy inaczej niż planowaliśmy, to wcale nie znaczy, że gorzej. Zwłaszcza, że latem można skorzystać ze specjalnych promocji oferowanych przez biura podróży. Last minute pozwala obniżyć koszt wyjazdu za granicę nawet o kilkadziesiąt procent! Skąd się biorą tak korzystne oferty w biurach podróży? Zdarza się, że ktoś musi zrezygnować z wyjazdu. Wpłacona zaliczka przepada, a biuro podróży musi szybko znaleźć kogoś na jego miejsce. Ogłasza więc promocję i czeka na chętnych, pragnących poznać egzotyczne zakątki Europy i świata. Osoby korzystające z oferty last minute mają zapewnioną dokładnie taką samą obsługę i standard hoteli jak klienci, którzy znacznie wcześniej wykupili urlop zagranicą.

Spędzone w ten sposób wakacje mają kilka zalet. Po pierwsze, gwarantują niezapomniane wrażenia, zwłaszcza gdy nasze dotychczasowe plany spaliły na panewce. Po drugie, znacznie tańsze, gdyż za niższą sumę możemy dalej wyjechać na urlop. Po trzecie, niosą ze sobą element ryzyka, czyli coś co nieodwołalnie kojarzy się z udanymi wakacjami.

Tagi: , , , , ,